logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Pomôžte digitalizovať kresťanské knihy

Prispejte nám dvomi percentami z dane
Môžete nám prispieť 2 % z dane. Tu si stiahnite tlačivo. Je to súbor typu pdf, ale dá sa to editovať, tak si na počítači môžete vyplniť Vaše údaje a potom to vytlačiť a dať zamestnávateľovi alebo priložiť k daňovému priznaniu. Vopred Vám ďakujeme za podporu.
Dal som to na vrch stránky, aby ste to nemuseli dlho hľadať.
Na stránke, kde je zoznam prijímateľov 2 %, je ešte jedno tlačivo. Neviem síce na čo to je, ale dávam na stránku aj to, keby to náhodou bolo treba.

----------------------------------------------
V Dominikánskej archívnej knižnici v Košiciach máme asi 20-30 tisíc kníh. Je to skutočné kultúrne bohatstvo. V našej dobe je možné podeliť sa o toto bohatstvo s ostatnými tak, že z toho bohatstva neubudne. Je možné tieto knihy digitalizovať, dať ich na internet (väčšine z nich už pominuli autorské práva) a tak toto bohatstvo sprístupniť všetkým, ktorí o to budú mať záujem.

Veľké spoločnosti digitalizujú s veľkými nákladmi, ale potom si to nechávajú pre seba, alebo je potrebné za to platiť. My chceme naše knihy sprístupniť ostatným zadarmo. Už sme sprístupnili vyše 1000 kníh a časopisov, ale ešte oveľa viac nám ich ostáva.

Skenovanie a úpravu textu robia ľudia z najslabších sociálnych skupín (bezdomovci, zdravotne postihnutí, nezamestnaní). Ich prácu odmeňujeme aspoň malým finančným príspevkom. Ak ste ochotní nám prispieť finančne, tak príspievate na evanjelizáciu a zároveň pomáhate chudobným ľuďom trochu si privyrobiť.

Predstavíme vám tých, ktorí pracujú na tom pracujú:

Gabriela - 32 rokov. Je na čiastočnom invalidnom dôchodku kvôli astme. Rodičia a príbuzní sa o ňu nestarali, nemala kde bývať, preto žila niekoľko rokov v azylovom dome v Žiline. Naučili sme ju pracovať na počítači, pracuje pre Knižný inštitút a trochu si privyrobí. Teraz býva v dome pre ľudí s nízkym prijmom v Dolnom Hričove.
Július - 59 rokov. Kto zoberie do zamestnania 59-ročného muža s podlomeným zdravím? A viete aká je sociálna dávka v takomto prípade? Vedeli by ste vyžiť s prijmom menším ako 100.-Eur mesačne? Niekoľko rokov bol Július v azylovom dome, nedávno začal pre nás pracovať a trochu si privyrobí. Zohnali sme starý počítač a mladého známeho, ktorý ho vylepšil a veci sa rozbehli. Núdza naučí človeka aj pracovať na počítači a opravovať oskenované texty. Julo teraz žije v Dolnom Hričove v dome pre sociálne slabých ľudí.

Ak Vás toto naše dielo zaujalo, tak Vás prosíme o pomoc a podporu.


Akým spôsobom?
1. Predovšetkým prosíme o modlitbu. Robíme to pre apoštolát a to sa bez modlitby nedá.

2. Ak máte doma nejaké staré kresťanské knihy, môžete ich zoskenovať a poslať nám súbor. My tento súbor s prefotenou knihou dáme na internet a tým sa kniha stane dostupnou pre širokú verejnosť.
Poprípade, ak máte doma viac starých kníh a ste ochotní nám ich dať do archívnej knižnice, my ich postupne budeme skenovať a uverejňovať.

3. Skenovanie a úpravu textu robia ľudia z najslabších sociálnych skupín (bezdomovci, zdravotne postihnutí, nezamestnaní). Ich prácu odmeňujeme aspoň malým finančným príspevkom. Ak ste ochotní nám prispieť finančne, tak príspievate na evanjelizáciu a zároveň pomáhate chudobným ľuďom trochu si privyrobiť.
Uvádzame číslo účtu na ktoré nám môžete prispieť. Je možné dať trvalý príkaz a prispievať mesačne aspoň malou sumou.
Od tohto roku nám môžete prispieť aj 2% z dane, tlačivo si môžete stiahnuť vyššie.

Účet je na meno: Dominikánsky knižný inštitút
Číslo účtu: 3479897756/0200 VUB, a.s.
IBAN : SK10 0200 0000 0034 7989 7756


4. Je možné nám pomôcť sponzorskou reklamou. Na našu stránku dáme banner vašej firmy a za to nám prispejete nejakou čiastou. Túto čiastku si môžete dať do nákladov. Napíšte nám a my vám pošleme návrh zmluvy.

5. Na takéto programy sa poskytujú aj štátne dotácie. Keby nám niekto pomohol získať takúto dotáciu, tak by to bol veľký príspevok pre našu činnosť. Nemáme kontakty na ľudí, čo to sprostredkúvajú. Zatiaľ toto všetko financujeme z darov fyzických osôb.

Za našich dobrodincov sa slúži mesačne svätá omša.
Ak máte nejaké otázky alebo návrhy napíšte na adresu: adm0502@gmail.com
Veríme, že s Vašou pomocou sa toto dielo ešte viac rozbehne a prinesie hojné duchovné ovocie.

V Písme Svätom je napísane: "Svoju almužnu uzavri chudobnému do srdca a vymodlí ťa za to zo všetkého zla." (Sir 29,15)

P. Humbert Ondrej Virdzek, OP