logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Zsámbokréthy Thomas.

Iné mená:

Zsámbokréthy Thomas.

Životopisné dáta:

18. st.

Životopis:

Kis-Sámbokretensis, ex cottu Trencsén. 14. Nov. 1735. susceptus in alumnat. Budensem. Theologiam cum cursu morali in semin. s. Adalberti absolvit. Cooperatorem egit in Krakován 5. a. 13. Aug. 1743. investitus parochus in Madunicz. 16. Apr. 1746. in Vág-Szent-Kereszt, ubi 19. Maji 1756. Antonius de Réva peregit visitationem. 1757. surrexit ecclesia nobilium votis exoperata. Hinc 6. Jun. 1761. investitura accepit in Neczpál, ubi † 18. Mart. 1768.

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Považany 1746 apr. 16. 1761 júl - Zsámbokréthy Thomas. farár
Necpaly 1761 jún 6. +1768 mar. 18. Zsámbokréthy Thomas. farár