logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Šechný, Jozef

Tituly:

Mons., kanonik

Životopisné dáta:

Dátum a miesto narodenia : 18. september 1941; Hendrichovce, okr. Prešov

Dátum a miesto vysvätenia : 8. jún 1974; Bratislava

Dátum a miesto úmrtia : 14. júl 2022; Prešov, poch. v Hendrichovciach


Životopis:

Po skončení teologického štúdia na Rímskokatolíckej Cyrilo-metodskej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave bol 8. júna 1974 vysvätený za kňaza. Rok bol mimo pastorácie, v rokoch 1975-1977 bol kaplánom v Prešove, v r. 1977 kaplánom v Humennom, od r. 1978 správcom farnosti Hažlín. Neskôr pôsobil v Gaboltove, od r. 1984 bol dvadsať rokov administrátorom v Kračúnovciach. Potom pôsobil ako farár v Prešove-Solivare, kde aj žil na dôchodku.
Zádušnú svätú omšu slávil v utorok 19. júla 2022 v Kostole Najsvätejšej Trojice v Prešove – Solivare košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Potom v Kostole Ružencovej Panny Márie v Hendrichovciach nasledovali pohrebné obrady spojené so zádušnou svätou omšou, ktorú celebroval košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Po skončení obradov pozostatky uložili do hrobu na miestnom cintoríne.

Pramene:

Schematizmus slovenských katolíckych diecéz, SSV Trnava, 1978, s. 259; Hišem, Cyril:Košické presbytérium 1804-2006, Košice 2006;
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220715013; parte;
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220722032

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
1974 1975 Šechný, Jozef mimo pastorácie
Prešov 1975 1977 Šechný, Jozef kaplán
Humenné 1977 po 1977 Šechný, Jozef kaplán
Hažlín 1977 1979 Šechný, Jozef administrátor
Gaboltov 1979 1984 Šechný, Jozef administrátor
Kračúnovce 1984 2004 Šechný, Jozef administrátor
Solivar 2004 Šechný, Jozef farár