logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Krebes, Andrej

Iné mená:

Krebesz Andreas.

Životopisné dáta:

* 13. júla 1787 – † 7. januára 1856, Prenčov, okr. Banská Štiavnica

Životopis:

Teológiu absolvoval v trnavskom arcibiskupskom seminári. 1. septembra 1810 bol vysvätený za kňaza. Ako kaplán pôsobil v Štiavnických Baniach, od r. 1812 v Drégelypalánku. 2. apríla 1814 bol menovaný za farára v Krnišove. Odtiaľ prešiel 20. augusta 1856 do Prenčova, kde aj zomrel. Založil viacero fundácií.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Krnišov 1814 apr. 2. 1826 aug. 20. Krebes, Andrej farár
Prenčov 1826 aug. 20. +1856 jan. 7. Krebes, Andrej farár