logo
bannermaria

Vyhľadávanie v zozname kňazov



Hrmo, Martin

Iné mená:

Hrmó, Hrmo Martinus.

Životopisné dáta:

* 1796, Lovča, okr. Žiar nad Hronom – † 23. máj 1877, Nitra

Životopis:

Filozofiu a teológiu absolvoval v Trnave. 19. mája 1824 bol vysvätený za kňaza. Bol kaplánom vo Visegráde, Kövesde, Pukanci, Szomore, Hronskej Novej Vsi čiže Novej Dedine, Rybníku nad Hronom, kde hlavne nahradil chorých farárov, od 1. septembra 1821 do 31. decembra 1825 v Starom Tekove a Topoľčiankach. 20. februára 1829 bol konštituovaný za administrátora v Jedľových Kostoľanoch, na ktoré prijal benefícium 1. marca toho roka. Odtiaľ prešiel 27. októbra 1865 do Bánova. Odtiaľ bol 19. mája 1874 prijatý do ústavu sv. Vojtecha. Zomrel v Nitre.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:

Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Starý Tekov 1821 sept. 1. 1825 dec. 31. Hrmo, Martin kaplán
Jedľové Kostoľany 1829 feb. 20. 1865 okt. 20. Hrmo, Martin farár
Bánov 1865 okt. 27. 1874 aug. 18. Hrmo, Martin farár