logo
Dominikánsky knižný inštitút
bannermaria

Schematizmy - vyhľadávanie v zozname kňazov



Dávid, Pavol

Iné mená:

Dávid Paulus.

Životopisné dáta:

* 1707? Trstená, okr. Tvrdošín – † 7. apríla 1762, Námestovo

Životopis:

Pochádzal z Oravskej župy. Študoval v seminári sv. Štefana, v r. 1728 sa stal bakalárom a v r. 1729 magistrom všeobecnej filozofie. V r. 1731 absolvoval druhý ročník teológie. V treťom ročníku bol vysvätený za kňaza a 11. marca 1732 bol ustanovený za farára v Báči. Odtiaľ prešiel 6. januára 1733 do Nižnej, 8. januára 1743 do Veličnej, 5. februára 1754 do Orávky, odtiaľ 5. novembra 1755 do Dolného Kubína. 21. novembra 1756 prijal fakultu do kostola v Ústí, filiálke Trstenej. V tom istom roku sa stal vicedekanom, ako taký v r. 1761 spísal základiny celého dištriktu. 16. decembra 1761 bol ustanovený do Námestova, kde zomrel.

Pramene:

Némethy, Ľ., Series parochiarum et parochorum archidioecesis Strigoniensis usque annum 1894. jussu et sumtu piae memoriae emin. ac rev. d. Joannis quondam cardinalis Simor… ex authenticis fontibus collegit et notis illustravit. Ostrihom 1894

Zobrazenie citátov ku kňazovi

Schematické zobrazenie pôsobenia kňaza:
Farnosť:Od:Do:MenoFunkciaPoznámka
Svätý Anton 1732 mar. 11. 1733 - - Dávid, Pavol farár
Nižná 1733 jan. 6. 1743 - - Dávid, Pavol farár
Veličná 1743 jan. 8. 1754 feb. 5. Dávid, Pavol farár
Dolný Kubín 1755 nov. 3. 1761 dec. 16. Dávid, Pavol farár
Námestovo 1761 dec. 16. +1762 apr. 7. Dávid, Pavol farár
Orávka(Poľsko) 1764 Fabr. 5. 1755 nov. 2. Dávid, Pavol farár